Barva roku 2018

Dulux Barva roku 2018 – Nachově platinová

Dulux Barva roku 2018 – Nachově platinová

 

Milující domov s Dulux Barvou roku 2018 – Nachově platinovou

Dulux_Barva roku 2018_3_celkova paleta.jpg

Praha, 18. ledna 2018 – Již po patnácté se v Mezinárodním estetickém centru značky Dulux sešli nezávislí odborníci na design, architekturu a barvy, aby zvolili Barvu roku 2018. Tou se pro tento rok stala Nachově platinová (B5.05.52), kterou doplňuje dalších 36 trendy odstínů rozdělených do čtyř barevných palet. Hlavním tématem se stal „milovaný domov“, který si tak díky letošním barevným paletám s Barvou roku 2018 můžeme snadno vytvořit.

„Ústřední barva palety odstínů pro rok 2018 odkazuje na vlastnosti přírodního dřeva, které působí uklidňujícím dojmem. Náš domov se díky tomu stane místem, kde můžeme vypnout a získat potřebnou energii. Pokud vás zajímá, jak konkrétní barvy budou slušet vašemu domovu, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která virtuálně přemaluje vaše stěny třeba právě do barev roku 2018,“ říká Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

 

Nachově platinová (B5.05.52) podporuje sebedůvěru

Dulux_Barva roku 2018__1_Nachove platinova.png

Životní tempo se pořád zrychluje a doba, ve které žijeme, nepřináší takřka žádné jistoty. Zároveň jsou na nás kladeny čím dál tím větší nároky. Domov je tím správným místem, které nám zaručuje bezpečí, jistotu a lehkost bytí. Jen doma se můžeme opravdu uvolnit, zasnít se a klidně dýchat. Nachově platinová (B5.05.52) spolu se svými čtyřmi barevnými paletami pro rok 2018 představuje teplo milujícího domova. Teplo, ke kterému se v čase změn rádi obracíme.

Domov jako místo plné pohody

Dulux_Barva roku 2018_Domov s Barvou roku_09.jpg

Domov má být místem, které člověku přináší do života jistotu, klid a dodává mu pocit harmonie. Propojme šedorůžové tóny Barvy roku 2018 s hladkým mramorem a mědí a vnesme do svého domova kousek přírody. Opotřebovaný nábytek se nebojme zkombinovat s novějšími kusy, doplňky slaďme do geometrických tvarů. Kombinace Nachově platinové (B5.05.52) s tmavě purpurovou a světlejšími barvami růžové udělají z našeho domova povzbuzující a regenerační prostředí. Barevná paleta Domov s Barvou roku odráží všestrannost s plynulým přechodem odstínu kakaa do odvážnějších odstínů inkoustově modré a fialové. Její univerzálnost nám dává svobodu pohrávat si s jemnějšími odstíny a hlubšími odvážnějšími tóny.

 

Uklidňující domov

Dulux_Barva roku 2018_Uklidnujici domov_06.jpg

Domov je naším útočištěm, kde se můžeme schovat a kde najdeme rovnováhu. Vyznačuje se především smyslem pro detail. Kombinuje přírodní materiály s pestrými a sytými barvami, které nás nabijí potřebnou energií. Teplé zemité barvy z palety Uklidňující domov vnáší do interiéru pocit pohodlí, zatímco světle hnědá s růžovou pomáhají uklidnit mysl a uspokojit smysly.

Domov jako jedinečný prostor

Dulux_Barva roku 2018_Hravy domov_04.jpg

Domov znamená místo, kde se cítíme vítáni, vládne zde komfort a pohodlí. Do interiéru proniká přirozené světlo a tkaniny jsou bavlněné či lněné. Jedná se o zdánlivě nahodilý styl, kde má ale vše svůj jasný účel. Studené odstíny modré z barevné palety Vřelý domov definují jasný přístup k životu, zatímco neutrální tóny v kombinaci s mořskou zelení podporují potřebu spojení. Syntézou těchto barev pak vzniká jedinečné místo, které nám dovoluje se rozvíjet.

Domov plný energie

Dulux_Barva roku 2018_Hravy domov_05.jpg

Domov je místo, kde se nabijeme energií, je naším prostorem k tvoření a snění. Znamená start nových možností. I malý prostor může být plný života a energie. K tomu nám pomůže barevná paleta Hravý domov, ve které se objevují barvy podporující tvoření i snění. Zelená s tóny žluté a zlaté pomáhají zažehnout synapse a povzbudit kreativního ducha. Použitím barev si i v těch nejmenších prostorech můžeme vytvořit různé zóny a díky ručně kresleným tvarům vzbudit obdiv návštěvníků.

Barvu roku s dalšími odstíny z letošní palety si nechte připravit v míchacích centrech značky Dulux. Zajímavé rady a informace najdete na www.dulux.cz nebo na https://www.facebook.com/DuluxCZ.

Video k barvě roku 2018 najdete na Youtube kanálu Dulux CZ&SK:https://youtu.be/LJyQcstAANw

Více image fotografií najdete ke stažení zde: https://www.dropbox.com/sh/129o5dxsbl5hmhy/AACXyPlGtzk3GX0pDfctFc4Oa?dl=0